یخچال تریلی/ کامیون/ کامیونت و انواع یخچالهای خودرویی تولیدی شرکت :

ســــــــــــــــــــــرماســــــــــــــــــــازان 

 

 

برای مشاهده انواع یخچال های ثابت و پرتابل/متحرک و حتی سردخانه کلیک کنید...

در صورتی که نوع یخچال کامیون/کامیونت خود را انتخاب نموده اید می توانید برای سفارش و خرید یخچال انتخابی خود و یا دریافت هرگونه مشاوره با شماره تماس 09177154690 تماس حاصل فرمایید.

 

 

برای آگاهی بیشتر در خصوص الزامات کلی حمل و نقل و پخش مواد غذایی و دارویی و خصوصیات یخچالهای حمل با سرماسازان همراه باشید...

 

همانطور که می دانید، حمل و نقل محصولات غذایی و دارویی  به لحاظ ماهیت این ماده و فساد پذیری بالا از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید به صورت ایمن و با تمرکز شدید بر حفظ کیفیت محصول، از طریق کنترل دقیق دما، انجام شود. یخچال های تولیدی شرکت سرماسازان که مخصوص حمل انواع محصولات فاسدشدنی و حساس به دما طراحی و تولید می شوند این اطمینان خاطر را برای رانندگان و شرکتهای تولیدی و پخش اینگونه محصولات حاصل می کند که دمای مناسب را در طول فرآیند تحویل و پخش حفظ می کند و عملکرد قابل قبولی را دارد.  یونیت یا موتور سرمایشی مورد استفاده برای حمل محصولات غذایی و دارویی ، موتورهای زیرصفر، بالاصفر یا نگهدارنده می باشد که بر روی انواع یخچالهای خودرویی با هر ظرفیتی قابل نصب و راه اندازی و اجراست. لذا یخچالهای تریلی، کامیون و کامیونت تولیدی شرکت سرماسازان همواره سعی داشته تا تمامی الزامات حمل و پخش مواد غذایی و دارویی را در حین تولید یخچال های ثابت و پرتابل خود رعایت نماید.

حال بسته به نوع، حجم و تناژ محصولات خود که قصد پخش یا حمل دارید، می توانید از انواع یخچال های خودرویی تولیدی شرکت سرماسازان برای این کار استفاده نمایید.

 

مطابق با دستورالعمل اجرایی بازرسی بهداشتی از مراکز تهیه، تولید، توزیع، نگهداري، حمل و نقل و فروش مواد خوردنی وآشامیدنی:

حمل مواد غذایی با استفاده از خودروي مخصوص حمل مواد غذایی باید انجام شود.

ماشین هاي حمل و نقل مواد غذایی متناسب با نوع مواد غذایی باید به وسایل گرمایشی، سرمایشی مناسب یا همان یونیت ها و موتورهای سرمایشی جهت حفظ زنجیره سرد و گرم و نیز دماسنج سالم مجهز باشند.

هنگام حمل مواد غذایی بالقوه خطرناك باید در دماي پایین تر از 5 درجه سانتیگراد یا در دماي بالاتر از 60 سانتیگراد نگهداري گردد.

سردخانه یخچال های ماشین هاي حمل و نقل مواد غذایی باید براي محصولات غیر منجمد داراي دماي صفر تا 4+ درجه سانتیگراد و براي محصولات منجمد دماي 18 - تا 24-  درجه سانتیگراد باشد.

سطوحی که در تماس مستقیم با مواد غذایی است باید به طور مرتب تمیز و گندزدایی گردد.

سطوحی که در ارتباط مستقیم با مواد غذایی است باید از جنس زنگ نزن باشد (از جنس کارتن یا چوب پرداخته نشده نباشد)

باید تمهیدات لازم براي خروج فاضلاب حاصل از شستشوي محفظه خودرو (نظیر قرارگیري خودرو در سطوح شیب دار، شیب کف محفظه، وجود شیار در کف خودرو)در نظر گرفته شود.

دماي یخچال کامیون / کامیونت حمل مواد غذایی باید یک ساعت قبل از بارگیري به دماي مورد نظر براي حمل مواد غذایی برسد.

یخچال کامیون / کامیونت حمل مواد غذایی باید به گونه اي طراحی گردد که هیچ گونه نشت هوا وجود نداشته باشد و دما در طول حمل و نقل حفظ گردد.

در صورت حمل همزمان محصولات گرم و سرد یا منجمد باید خودرو داراي محفظه جداگانه براي نگهداري محصولات باشد یا از خودروهاي یخچالدار جداگانه براي حمل محصولات استفاده گردد.

در هنگام بارگیري باید ترتیب بارگیري محصولات بر اساس ترتیب تخلیه بار انجام گردد .

به منظور ایجاد گردش مطلوب هواي سرد بین مواد غذایی باید پالت گذاري به گونه اي باشد که فضاي خالی بین پالت ها با دیوارها و کف وجود داشته باشد.

نقطه بارگیري و تخلیه باید به گونه اي تعیین گردد که کمترین فاصله را با در خودرو داشته باشد.

هنگام حمل یخ خوراکی جهت جلوگیري از آلودگی یخ باید در محفظه مخصوص نگهداري یا به صورت بسته بندي حمل گردد.

مواد غذایی که ممنوعیت تماس مستقیم درکنار یخ یا آب را دارند نباید براي سرد کردن در کنار یخ یا آب نگهداري گردند.

قبل از بارگیري مواد غذایی باید توسط متصدي محفظه حمل مواد غذایی به طور کامل مورد بررسی قرار گیرد تا از تمیز بودن آن اطمینان حاصل گردد.

استفاده از خودروي حمل مواد غذایی براي حمل سایر محصولات ممنوع می باشد.

در خودروهایی که دما به صورت خودکار ثبت نمی گردد راننده ماشین هاي حمل و نقل مواد غذایی باید کنترل دماسنج ها را در دو نوبت صبح و بعد از ظهر انجام داده و بر روي فرم هاي مخصوص نصب شده بر روي در سردخانه خودرو ثبت نماید.

کلیه خودروهایی که مبادرت به حمل فرآورده هاي خام دامی می نمایند، باید داراي پروانه از سازمان دامپزشکی باشند.

کلیه خودروهایی که مبادرت به حمل مواد غذایی (بجز فرآورده هاي خام دامی) می نمایند، باید داراي پروانه بهداشتی از معاونت هاي بهداشتی دانشگاه ها/ دانشکده هاي علوم پزشکی باشند .

در حمل و نقل تخم مرغ هاي خوراکی تازه براي مسافت هاي طولانی در مناطق گرمسیر و در فصول گرم سال، باید از وسایل نقلیه سردخانه دار مورد تائید سازمان دامپزشکی مانند: واگن هاي سردخانه دار قطار، کامیون هاي سردخانه دار یا کامیونت های یخچالدار (دماي صفر تا 7 درجه سانتیگراد)، استفاده شود.

در ترابري تخم مرغ هاي خوراکی تازه براي مسافت هاي کوتاه، می توان از کامیون یا وانت، استفاده نمود.

راننده خودروي حمل مواد غذایی و کلیه افرادي که به طور مستقیم در حمل و نقل مواد غذایی دخیل هستند ملزم به دارا بودن کارت بهداشت و گواهینامه دوره آموزشی اصناف می باشند.

 

 

 

راهنمای خرید محصولات از سرماسازان

 

 

با توجه به اینکه زمینه فعالیت شرکت سرماسازان طراحی، تولید، نصب و اجرای سردخانه های صنعتی، سردخانه یا یخچال های ثابت، سردخانه یا یخچال های پرتابل، یخچال های خودرویی ، یونیت و یا موتورهای سرمایشی می باشد که در شیراز و سایر شهرها و استان های کشور آماده خدمات رسانی می باشد، لذا جهت امکان سنجی پروژه های خود و استعلام قیمت با شماره تماس 09177154690 تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید نقشه و مدارک طراحی خود را از طریق برنامه واتساپ به شماره 09177154690 ارسال نمایید. کارشناسان فنی ما در اسرع وقت نسبت به آنالیز فنی و برآورد هزینه اقدام نموده و نتیجه را به اطلاع شما خواهند رساند. 

از جمله خدمات قابل ارائه شرکت سرماسازان عبارتند از: