پلیت
    
تعداد بازدید: 6137
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1398/1/20

شیت ها و پلیت ها ، ورق های فلزی هستند که به وسیله یک فرآیند صنعتی به قطعات نازک و صاف تبدیل می شوند.

پلیت چیست؟
شیت ها و پلیت ها ، ورق های فلزی هستند که به وسیله یک فرآیند صنعتی به قطعات نازک و صاف تبدیل می شوند.این یکی از اشکال اساسی مورد استفاده در کار با فلزات بوده و می توان آنها را برش ، خم و به اشکال های مختلف تغییر داد. اشیاء بی شماری روزانه از ورقهای فلز ساخته می شوند.ضخامت ها می توانند به طور قابل توجهی متفاوت باشند به طوریکه به پلیت های بسیار نازک فویل یا برگ و به قطعه های ضخیمتر از 6 میلیمتر ( 0.25اینچ ) پلیت گفته می شود.ورق های استنلس استیل به روش های گوناگون به صورت فابریک در کارخانه و یا در مراکز خدماتی تولید می شوند.این پلیت ها بر حسب کاربرد های گوناگون تحت عملیات نهایی مختلفی قرار می گیرند.اسیدشویی ، پرداخت ، آج زنی ، لبه گیری و … بخشی از عملیات انتهایی صورت گرفته بر روی این ورق هاست.


پلیت های دیازو:
پلیت های دیازو با لایه ای از ترکیبات آلی پوشش داده شده اند و با یک حلال ویژه ظاهر می شوند. مدت زمان نگهداری این پلیت ها در حدود یک سال است. این پلیت ها برای تیراژ های چاپی ۱۵۰،۰۰۰ نسخه بکار گرفته می شود .

پلیت های فتوپلیمر:
پلیت های فتوپلیمر نیز با لایه ای از ترکیبات مواد آلی پوشش داده می شوند. لایه ای در برابر ساییدگی بسیار ماندگار و مقاوم است . پلیت های فتوپلیمر برای تیراژ های چاپی ۲۵۰،۰۰۰ نسخه به کار گرفته می شود.

پلیت های هالید نقره:
پلیت های هالید نقره با لایه ی حساس به نور ، مشابه فیلم های عکاسی پوشش داده می شوند. به استثنای این که تاثیر امولسیون هالید نقره آهسته و تدریجی است و برای تکثیر رنگی این پلیت ها به صورت لایه ای حساس بر روی آلومینیوم آنودایز و سپس پوشش داده می شوند .در مراحل ظهور و ثبوت این پلیت ها مقادیری نقره در محلول به جای می ماند . نقره به جای مانده با تجهیزات مناسبی بازیافت می شود . آن گاه پس مانده ی محلول ها از طریق فاضلاب دفع می شود .

پلیت های هالید نقره با پایه فیلم (پلیت پلی استری) :
این پلیت ها برای چاپ تک رنگ مورد استفاده قرار می گیرند .

پلیت های هالید نقره با پایه ی فلزی:
این پلیت ها برای سیستم های خروجی مستقیم پلیت (ctp) مورد استفاده قرار می گیرد .

 

از   1   رای
10

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.