عایق رطوبتی PVC
    
تعداد بازدید: 1982
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1398/1/24

ژئوممبران PVC ورق های پلاستیکی بسیار نرم و انعطاف پذیر با استحکام کششی بسیار بالا می باشند که به صورت رول هایی با عرض ۱،۵ متر و طول ۱۵ متر در ضخامت های ۱ تا ۲ میلیمتر تولید می گردند.

عایق رطوبتی PVC :
ژئوممبران PVC ورق های پلاستیکی بسیار نرم و انعطاف پذیر با استحکام کششی بسیار بالا می باشند که به صورت رول هایی با عرض ۱،۵ متر و طول ۱۵ متر در ضخامت های ۱ تا ۲ میلیمتر تولید می گردند. این ورق ها کاملا ضد آب بوده و آب و رطوبت به هیچ عنوان از سطح آن عبور نمی کند. انعطاف پذیری بالا ( ازدیاد طول بیش از ۳۰۰٪ طول اولیه) و عمر زیاد (۵۰ سال) و مقاومت کششی فوق العاده (تحمل تنش کششی بیش از ۱۳ مگاپاسکال) و همچنین اتصال ورق ها بدون نیاز به چسب و افزودنی و تنها با استفاده از سشوارهای صنعتی باعث شده که این محصول به صورت بدون رقیب در اغلب پروژه های تونل سازی و سد سازی ایران مورد استفاده قرار گیرد.
ویژگی های منحصر به فرد این محصول صرفه اقتصادی و سهولت استفاده باعث شده این محصول به صورت روزافزون در کاربردهای مختلف مورد توجه قرار گرفته و علاوه بر کاربردهای صنعتی به زودی شاهد استفاده از آن به جای ایزوگام و دیگر عایق های رطوبتی سنتی در تمامی کاربردهای نیمه صنعتی و خانگی خواهیم بود.
از به کارگیری این نوع عایق ها در صنعت سد سازی در دنیا بیش از ۵۰ سال گذشته و در این مدت به خوبی کارایی آن مورد آزمون قرار گرفته و استفاده از آن در تمامی کاربردهای ایزولاسیون رطوبتی با ضریب اطمینان بالا توصیه می گردد.

ویژگی / شرح آزموناستانداردمعیار پذیرشنتیجه آزمون
دانسیتهASTM D7176بزرگتر از ۱/۲1.445
تنش در نقطه شکستZTVبزرگتر از ۱۲ نیوتن بر میلی متر مربعMD:13.02
TD:11.91
ازدیاد طول در نقطه شکستZTVبزرگتر از ۲۵۰ درصدMD:250%
TD:250%
نیروی ناشی از فشارZTV 1.81 KN
جا به جایی ناشی از فشارZTV 109.54 mm
مقاومت پارگیASTM D7176بزرگتر از ۶۷ نیوتنMD:84.74 N
TD:69.31 N


مزایای ورق PVC:
1. صرفه اقتصادی استفاده از پی وی سی بیشتر بوده و هزینه به مراتب کمتری به همراه دارد.
2. در هنگام ترک و تکان های دینامیکی سازه ها، ورق پی وی سی آب بندی را حفظ می کند در حالی که انواع چسب ها افزودنی ها و عایق پاششی به همراه بتن ترک خورده و عایق کاری از بین می رود.
3. تعمیر ورق های پی وی سی ساده بوده در حالی که عایق های پاششی برای تعمیر نیازمند ساخت دوباره مواد و استفاده از متخصصی دارند .
4. استحکام فیزیکی ممبران پی وی سی بسیار بالا بوده و نیروهای محوری وعرضی بالایی تا ۱۳ مگاپاسکال را تحمل می نماید. در حالی که لایه های افزودنی چسب و بتن استحکام فیزیکی چندانی نداشته و به اعتبار استحکام فیزیکی بتن مورد استفاده قرار میگیرد.
5. عمر مفید بسیار بیشتر: ایزوگام عمری کمتر از ده سال داشته و بعد از مدتی خشک و شکننده شده و ترکهای سطحی آن موجب خارج شدن سطح از آب بندی می شود. اما ورق پی وی سی با عمری بیش از ۵۰ سال این اطمینان را فراهم می سازد که مشکل نشت آب و رطوبت از سرویس بهداشتی و پشت بام و کف و گودها و دیوارهای باران خور در طول ساختمان بروز نخواهد کرد.
6. نصب ورق های پی وی سی بسیار ساده تر بوده و بدون نیاز به شعله مستقیم و امکانات مورد نیاز برای نصب ایزوگام توسط یک نفر و با استفاده سشوار حرارتی معمولی قابل نصب می باشد.
7. به طور معمول سرعت نصب ورق سریع میباشد.
8. تنش های حرارتی و گرما و سرمای متناوب موجب از بین رفتن ایزوگام می شود در حالی ورق پی وی سی تا منهای چهل درجه انعطاف پذیرتر و در مقابل تنش متناوب مقاوم است.
9. در صورت وجود ناصافی سطوح کارکرد ایزوگام به شدت پایین آمده و ایجاد ترکها و شکستگی در صورت بروز برآمدگی اجتناب ناپذیر است. در حالی که ورق پی وی سی با انعطاف پذیزی بسیار بالا تا ۳۰۰ درصد طول اولیه ازدیاد طول داشته و برآمدگی های سطحی را می پوشاند.
10. ورق پی وی سی به راحتی قابل تعمیر است و بدون نیاز به نصاب و متخصص و با استفاده از یک سشوار صنعتی و تکه ای از ورق می توان نقاط آسیب دیده را ترمیم کرد. ۷- ورق پی وی سی تولیدی فلات پارس ضد ریشه بوده و می توان با به کارگیری آن ، پشت بام را برای کاشت گیاهان و آبیاری هر روز آن آب بند نمود .
11. ایزولاسیون رطوبتی ورق پی وی سی از قیر اندود کردن سرویس ها از نظر اقتصادی بسیار با صرفه تر بوده و سریع تر قابل اجرا می باشد.
12. به خاطر قابلیت اطمینان بالا و سرعت اجرا، در طراحی استخرها و مخازن مایعات ، تونل ها و سدها سالهاست که استفاده از ایزوگام منسوخ شده و ورق های پی وی سی جایگزین شده اند. امروزه پشت بام ها و سرویس های بهداشتی و دیوارهای باران خور، گودهای ساختمانی و کانالهای آب نیز به جمع استفاده کنندگان از ورق های پی وی سی پیوسته اند و کاربرد این ورق ها بیش از گذشته مورد توجه سازندگان بناها قرار گرفته است.

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.