ساندویچ پانل پشم سنگ
    
تعداد بازدید: 1238
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1398/2/29

ساندویچ پانل پشم سنگ ساندویچ پانلی است که در ان از پشم سنگ به عنوان عایق استفاده میشود . این ساندویچ پانل میتواند هم به عنوان ساندویچ پانل دیواری و هم ساندویچ پانل سقفی استفاده شود.

ساندویچ پانل پشم سنگ ساندویچ پانلی است که در ان از پشم سنگ به عنوان عایق استفاده میشود . این ساندویچ پانل میتواند هم به عنوان ساندویچ پانل دیواری و هم ساندویچ پانل سقفی استفاده شود.
این ساندویچ پانل بسیار سبک و بهینه است و میتواند جایگزین دیوار ها و تیغه های اجری شود.

درباره پشم سنگ:
پشم سنگ ساختاری بسیار سبک است که از سنگ بازالت (سنگ های اذرین که نتیجه فعالیت اتشفشانی است)تشکیل شده است. این عایق حرارتی و صوتی تحمل دمای 750+ درجه و 30- درجه سانتیگراد را دارد و نقطه ذوب ان 1300 دجه سانتیگراد است.

فواید پشم سنگ:
• پشم سنگ نمیسوزد: مهمترین ویژگی این عایق این است که دمای ذوب ان 1300 درجه سانتی گراد است که بسیار بالاستو از این بابت دارای امنیت ویژه ای در مقابل مواد اتش زا است.
• سازه های فلزی در هنگام سعله ور شدن داغ میشوند و فرو میریزند اما میتوان با پشم سنگ مانع شعله ور شدن این سازه های فلزی شد.
• در برابر حشرات مقاوم است: این عایق محیط بسیار نامناسبی برای رشد حشرات و باکتری هاست . میتوان گفت در بین تمام عایق های تولید شده تا کنون بی ضرر ترین عایق است.
• دارای ضریب انتقال حرارتی بسیار پایین است
• قدرت عایقی ان 33 برابر بتن و 22 برابر اجر است

 

مضرات پشم سنگ:
هنوز اطلاع دقیقی از میزام تاثیرات منفی این عایق بر بدن انسان وجود ندارد ولی این را میدانیم که این ماده میتواند به تدریج باعث خارش پوست ، سوزش چشم و حساسیت گردد.اما در مقابل پشم شیشه به تدریج از مضرات کمتری برخوردار است بهتر است در نصب این ساندویچ پانل از ماسک و عینک و دستکش استفاده شود

 

کاربرد های ساندویچ پانل پشم سنگ:
از جمله کاربردهای ساندویچ پانل پشم سنگ میتوان به صنایع پالایشگاهی ، نیروگاهی ، صنایع غذایی ، ساختمان ، تاسیسات ، گلخانه های هیدروپونیک اشاره کرد
این ساندویچ پانل قابلیت بازگشت به محیط زیست را دارد و به دلیل کانی و معدنی بودن آن قابلیت تجزیه و برگشت به اکوسیستم را دارد.

 

ساندویچ پانل پشم سنگ

 

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.