سیستم های سرمایشی
    
تعداد بازدید: 825
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1397/11/23

سیستم های سرمایشی جزو مهم ترین و اساسی ترین تجهیزات در ساختمان های امروزی هستند. به ویژه برای مناطقی با آب و هوای گرم، معدود خانه ها و ساختمان هایی را می توان یافت که بدون بهره گیری از سیستم های سرمایشی معیشت نمایند.

سیستم های سرمایشی:
سیستم های سرمایشی جزو مهم ترین و اساسی ترین تجهیزات در ساختمان های امروزی هستند. به ویژه برای مناطقی با آب و هوای گرم، معدود خانه ها و ساختمان هایی را می توان یافت که بدون بهره گیری از سیستم های سرمایشی معیشت نمایند.
در ایلات متحده آمریکا، بیش از 80 درصد ساختمان ها، اعم از ساختمان های مسکونی و غیر مسکونی با استفاده از سیستم های سرمایشی کنترل می شوند. این در حالی است که در کشورمان ایران نیز بخش عظیمی از مردم، که قریب به 65 درصد از کل جمعیت کشور را به خود اختصاص می دهند تحت پوشش سیستم های سرمایشی هستند.
اهمیت سیستم های سرمایشی:
صرف نظر از نوع سیستم های سرمایشی و مکانیسم عملکرد و وجود یا عدم وجود تهویه مطبوع در آن ها، استفاده از این سیستم ها در شرایط دمایی بسیار گرم، بسیار مرطوب یا بسیار خشک می تواند مزایای فراوانی را در بر داشته باشد.
گرمای شدید می تواند به صورت مستقیم روی عملکرد فیزیکی و ذهنی انسان تاثیر بگذارد. در صورتی که برای مدت زمان هر چند کوتاه در شرایط دمایی بسیار گرم قرار گیریم، دچار احساس خستگی مفرطی خواهیم شد که توان انجام امور را از ما می ستاند. بنابراین وجود یک سیستم سرمایشی و تهویه مطبوع می تواند بر عملکرد ما در محیط مورد نظر تاثیر گذار باشد.
دمای بسیار بالا سبب تعرق شدید در افراد حاضر در محیط می گردد. بدین ترتیب بخشی از آب بدن به صورت نامتعادل خارج شده و سبب بروز مشکلات و اختلالاتی در اندام های آن می گردد. از این رو استفاده از سیستم های سرمایشی می تواند در زمینه حفظ سلامتی و رفاه حال کاربران حائز اهمیت باشد.
کیفیت هوای تنفسی انسان ها نیز، مورد بسیار مهمی است. به ویژه در مورد شهرهای بزرگ و آلوده، شهرهای صنعتی و حتی ساختمان ها و سالن های صنعتی، این مورد بسیار به چشم می خورد. گرد و غبار، آلودگی های کربنی، قارچ ها، برخی باکتری ها و غیره می توانند برای افراد حاضر در محیط بسیار دردسر ساز باشند. سیستم های سرمایشی امروزی با استفاده از تکنولوژی های جدید به کار رفته در طراحی و ساخت قادرند بخشی از این آلاینده ها را تصفیه نمایند. این ارتقای کیفیت در هوای تحویلی به محیط می تواند نشان دهنده اهمیت سیستم های سرمایشی باشد.
چند نمونه از سیستم های سرمایشی مختلف:
 اسپیلت های کانالی، اسپیلت های کانالی سقفی، پکیج هوایی یکپارچه، مولتی 7، فن کوئل سقفی، فن کوئل دکوراتیو سقفی-زمینی .

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.