یخچال حمل ماهی و میگو تولیدی شرکت:

ســــــــــــــــــــــرماســــــــــــــــــــازان 

 

 

برای مشاهده انواع یخچال های ثابت و پرتابل/متحرک و حتی سردخانه کلیک کنید...

در صورتی که نوع یخچال کامیون/کامیونت خود را انتخاب نموده اید می توانید برای سفارش و خرید یخچال انتخابی خود و یا دریافت هرگونه مشاوره با شماره تماس 09177154690 تماس حاصل فرمایید.

 

  

برای آگاهی بیشتر در خصوص شرايط نقل وانتقال فرآورده هاي آبزي مطابق با آخرین دستور العمل كنترل بهداشتي نقل وانتقال فرآورده هاي آبزی با سرماسازان همراه باشید...

 


1 – 1 - 1. شرايط نقل وانتقال فرآورده هاي آبزي تازه
2 – 1 – 1 .شرايط نقل وانتقال فرآورده هاي آبزي منجمد

1 – 1- 1 . شرايط نقل وانتقال فرآورده هاي آبزي تازه :
حمل ونقل فرآورده هاي آبزي مستلزم رعايت شرايط ذيل مي باشد :
1 – 1 – 1 – 1 . فرآورده هاي آبزي تازه بايد قبل از بارگيري توسط دامپزشك مجاز مورد كنترل وبازرسي بهداشتي قرار گيرد .
2-1 -1 – 1 . حمل ونقل فرآورده هاي آبزي تازه بايد توسط وسايط نقليه مجاز مورد تاييد سازمان انجام گرفته وبايستي داراي گواهي بهداشتي حمل از طرف سازمان باشد .
3-1-1 – 1 . حمل ونقل آبزيان تجاري و پرورشي درجه يك باگواهي بهداشتي دامپزشكي تا حداكثر 48 ساعت به تمامي نقاط كشور امكان پذير خواهد بود .
4-1-1- 1 . حمل ونقل آبزيان تجاري وپرورشي درجه 2 و 3 حداكثر تا شعاع دويست كيلومتر مجاز خواهد بود .
5-1-1 – 1 . حمل ونقل آبزيان تجاري وپرورشي درجه 4 ( فاسد ) صرفاٌ جهت واحدهاي توليد پودر ماهي يا تهيه كود مجاز خواهد بود. ذكر درجه تازگي ماهي در گواهي هاي حمل ضروري است .
6-1-1 – 1 . مزارع پرورشي بايد در چارچوب سيستم مانيتورينگ دامپزشكي بوده وداراي پروانه بهره برداري از سازمان دامپزشكي باشد .
7-1-1 – 1 . در مزارع پرورشي صيد ماهي بايد در زمان مناسب ( صبح زود ) انجام وحدود 48 ساعت قبل از صيد بايد تغذيه ماهي به طور كامل قطع گردد . ضمناٌ يك ماه قبل از صيد بايد مصرف دارو قطع شود .
8-1-1 - 1. لازم است پس از انتقال ماهي به سكوي كنار مزارع ، با آب بهداشتي وتميز شستشو ودرون مخازن حاوي آب ويخ ، سرد سازي اوليه صورت گرفته ودر نهايت در جعبه هاي مناسب حمل ونقل ماهي عمليات يخ پوشي انجام پذيرد .
9-1-1 – 1 . حمل ونقل آبزيان تازه مي بايد تنها توسط خودروهاي داراي مجوز بهداشتي از دامپزشكي صورت گيرد . اين خودروها بايد داراي شرايط ذيل باشند :
1-9-1-1- 1. . مجهز به اتاق عايق بندي شده ( یخچال های خودرویی) بوده وداراي سطوح داخلي صاف وقابل شستشو باشد ، لذا یخچال های تولیدی شرکت سرماسازان که بر روی انواع کامیون و کامیونت نصب و اجرا می شوند این بند از الزام از را پوشش می دهد چرا که علاوه بر عایقبندی مناسب ، یخچالها کاملاً قابل شستشو می باشند و کف یخچال طبق سفارش و درخواست مشتری از ورق استیل یا حتی مواد فایبر گلاس پوشانده می شود که هم از خوردگی در برابر بزاق دهان ماهی و آبزی جلوگیری شود و هم کف یخچال کاملا عایق بوده و از خرابی فوم و متریال زیر سطح جلوگیری می شود. حتی بسته به سفارش مشتری برای کار در محیط های شرجی می توان ستون و سپر استیل را برای یخچال های خودرویی نیز طراحی و اجرا کرد.
2-9-1-1 – 1 . به منظور جلوگيري از آلودگي ، طراحي اتاق عايق (یخچال کامیون/ کامیونت) اين وسايل نقليه بايد به شكلي باشد كه آب حاصل از ذوب شدن يخ به شكل مناسب از اتاق عايق بندي شده (یخچال کامیون/ کامیونت) ، خارج شده ولي باعث آلودگي محيط نگردد .لذا یخچال های تولیدی شرکت سرماسازان با طراحی آبراه و لوله آبریز بزرگتر برای خروج آب و ضایعات ماهی و پولکهای ماهی این بند از الزام را به خوبی رعایت کرده و پوشش می هد.
3-9-1-1 – 1 . در صورتي كه حمل ونقل آبزيان تازه توسط مخازن حاوي مخلوط آب و يخ صورت مي پذيرد ، تجهيز وسايل حمل و نقل به اتاق عايق بندي ، اجباري نبوده ولي بايستي دقت شود كه مخازن ذكر شده داراي ديواره هاي عايق بندي با ضخامت كافي و سطوح داخلي صاف وقابل شتشو بوده و همچنين درب آن ها طوري بسته شود كه هيچگونه نفوذ اجسام خارجي در آن ها انكان پذير نباشد .
4-9-1-1 - 1 . اتاق و مخازن حمل ماهي بايستي قبل از بارگيري شستشو ودر صورت نياز ضدعفوني شده باشند .
5-9-1-1- 1 . اتاق خودرو هاي حمل ونقل آبزيان بايستي پس از بارگيري توسط دامپزشكي پلمپ گردد . همچنين در صورت حمل ماهي تازه توسط مخازن حاوي مخلوط آب ويخ لازم است درب اين مخازن پلمپ ودر مقصد توسط دامپزشكي فك پلمپ مي شود .
10-1-1-1 . حمل ونقل آبزيان تازه با توجه به نوع آن به يكي از زوش هاي زير صورت مي گيرد :
1-10-1-1 - 1. ماهيان تجاري بزرگ و ماهيان صنعتي كه امكان قرار گرفتن در جعبه را ندارند بايد در داخل اتاق عايق خودرو قرار گيرند . در اين خصوص مي بايست يك لايه پودر يخ در كف اتاق ماشين قرار گرفته و سپس به ترتيب يك لايه ماهي و يك لايه يخ را قرار داد و نهايتاً روي آخرين لايه ماهي ها را با يك لايه پودر يخ پوشاند. حداكثر ارتفاع پودر يخ و ماهي نبايست از 80 سانتي متر تجاوز نمايد .
2-10-1-1 - 1. آبزيان تجاري متوسط و پرورشي مي بايست در داخل جعبه هاي مناسب كه قابليت شستشو وضد عفوني شدن را دارا بوده قرار گيرند . در اين خصوص مي بايست يك لايه پودر يخ در كف جعبه و به ترتيب يك لايه ماهي ويك لايه پودر يخ قرار داده شده و نهايتاً يك لايه پودر يخ در روي ماهي قرار گيرند . حداكثر ارتفاع اين جعبه ها نبايستي از 40 سانتي متر تجاوز نمايد .
3-10-1-1 - 1. براي ماهيان ريز و ميگو ، استفاده از مخازني با مخلوط آب و يخ توصيه مي شود .

2-1 – 1 . شرايط نقل وانتقال فرآورده هاي آبزي منجمد :
1-2–1 -1. فرآورده هاي آبزي منجمد بايد قبل از بارگيري توسط دامپزشك مجاز مورد كنترل وبازرسي بهداشتي قرار گيرد .
2-2-1- 1. حمل ونقل ماهيان منجمد بايستي توسط خودروهاي سردخانه دار مجهز به دستگاه نمايش و ثبت دما با رعايت نكات ذيل صورت پذيرد .لذا یخچالهای خودروی کامیون و کامیونت شرکت سرماسازان با نصب ترمومتر داخل کابین امکان تنظیم و نمایش دمای سردخانه را به راننده می دهد.
1-2-2-1 - 1. وسيله نقليه بايد مجهز به اتاق عايق بوده و همچنين تجهيزات سرد كننده آن به شكلي باشد كه بتواند درجه برودت 18 – درجه سانتي گراد يا كمتر را در طول حمل و نقل فراهم نمايد .یخچال های کامیون و کامیونت تولیدی شرکت سرماسازان با نصب یونیت یا موتورهای سرمایشی بالاصفری و زیرصفری بسته به نیاز مشتری این امکان را برای مشتریان فراهم کرده تا دمای مورد نیاز خود را تنظیم نموده و فرآورده های آبزی را با صحت و سلامت کامل در دمای تنظیم شده حفظ و نگهداری نماید.
2-2-2 -1- 1. پس از بارگيري ، درب كانتينر سردخانه دار توسط دامپزشكي پلمپ مي شود .
3-2-2-1 - 1. داراي گواهي حمل بهداشتي از دامپزشكي بوده و نتيجه اي از آن نيز به طرق ممكن و مقتضي به دامپزشكي مقصد اعلام گردد .
4-2-2-1 - 1. فك پلمپ توسط دامپزشكي مقصد و پس از بررسي وكنترل مدارك بهداشتي انجام خواهد گرفت .

 

 

 

راهنمای خرید محصولات از سرماسازان

 

 

با توجه به اینکه زمینه فعالیت شرکت سرماسازان طراحی، تولید، نصب و اجرای سردخانه های صنعتی، سردخانه یا یخچال های ثابت، سردخانه یا یخچال های پرتابل، یخچال های خودرویی ، یونیت و یا موتورهای سرمایشی می باشد که در شیراز و سایر شهرها و استان های کشور آماده خدمات رسانی می باشد، لذا جهت امکان سنجی پروژه های خود و استعلام قیمت با شماره تماس 09177154690 تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید نقشه و مدارک طراحی خود را از طریق برنامه واتساپ به شماره 09177154690 ارسال نمایید. کارشناسان فنی ما در اسرع وقت نسبت به آنالیز فنی و برآورد هزینه اقدام نموده و نتیجه را به اطلاع شما خواهند رساند. 

از جمله خدمات قابل ارائه شرکت سرماسازان عبارتند از: