یخچال حمل میوه جات، سبزیجات و تره بار تولیدی شرکت:

ســــــــــــــــــــــرماســــــــــــــــــــازان 

 

 

برای مشاهده انواع یخچال های ثابت و پرتابل/متحرک و حتی سردخانه کلیک کنید...

در صورتی که نوع یخچال کامیون/کامیونت خود را انتخاب نموده اید می توانید برای سفارش و خرید یخچال انتخابی خود و یا دریافت هرگونه مشاوره با شماره تماس 09177154690 تماس حاصل فرمایید.

 

 

برای آگاهی بیشتر در خصوص الزامات و خصوصیات یخچالهای حمل میوه و تره بار و صیفی جات با سرماسازان همراه باشید...

 

فرآیند حمل محصولات تازه به دلیل تلاشی که برای تحویل محصول در یک بازه زمانی کوتاه انجام می شود، صنعتی با سرعت بالا است. موارد زیادی بایستی رعایت شود تا میوه ، تره بار و صیفی جات سالم و تازه به دست مصرف کنندگان برسد.

در حمل و نقل صحیح میوه و سبزیجات، هدف از ابتدا تا انتها انتقال سریع و بی خطر محصولات تازه است. اگر برنامه تحویل به تأخیر بیفتد، به این معنی است که یک روز یا بیشتر طراوت و تازگی محصولات از بین می رود. برای این کار مواردی از قبیل دمای مناسب ، اینکه چه محصولاتی در چه زمانی رشد می کنند و نکات بهداشتی باید رعایت گردد.

نکات بهداشتی در حمل و نقل صحیح میوه و سبزیجات:

از آنجا که حمل و نقل مناسب محصولات تازه از مزرعه به بازار به کاهش احتمال آلودگی میکروبی کمک می کند، مسئولیت حفظ کیفیت و ایمنی محصول بر عهده همه افراد حاضر در زنجیره حمل و نقل است. هر کجا محصول حمل و نقل می شود، باید شرایط بهداشتی ارزیابی شود. شرایط بهداشتی که باید در هر مرحله حفظ شود شامل موارد زیر است:

اطمینان حاصل کنید که کلیه وسایل حمل و نقل، تمیز نگهداری می شوند.قبل از بارگیری محصولات، کامیون ها و / یا کارتن های حمل و نقل را از نظر تمیزی، بو و آلودگی های آشکار یا پنهان بررسی کنید.

اطمینان حاصل کنید که هرگونه بار قبلی که در وسیله نقلیه حمل می شود، خطر آلودگی ندارد. به عنوان مثال ، کامیونی که اخیراً حیوانات یا محصولات حیوانی را حمل و نقل می کند. اگر قبل از بارگیری محصول خوب تمیز نشود، خطر آلودگی به میوه و سبزیجات تازه را افزایش می دهد. لذا یخچال های تولیدی شرکت سرماسازان با قابلیت شستشو و عایقبندی مناسب و در نظر گرفتن سیستم تخلیه آب این امکان را فراهم کرده است.

دمای مناسب را هم برای کیفیت و هم برای ایمنی محصولات تازه حفظ کنید. هر محصول جدول زمانی منحصر به فردی برای حمل و نقل دارد. لذا یونیت های سرمایشی زیرصفری و بالاصفری که بر روی یخچال های تولیدی شرکت سرماسازان نصب می گردد این امکان را فراهم می کند تا فضای داخل یخچال را در دمای تنظیم شده حفظ نماید و از طریق سیستم ترمومتر نصب شده داخل کابین خودرو، امکان کنترل و مشاهده دمای داخل یخچال را به راننده خواهد داد.

محصولات را در کامیون ها یا کارتن های حمل و نقل مناسب قرار دهید. تا آسیب به حداقل برسد و احتمال آلودگی کاهش یابد.

اطمینان حاصل کنید که گردش مناسب هوا در یخچال وجود دارد. لذا در تولید بدنه داخلی یخچال های تولیدی شرکت سرماسازان از ورق نک دار یا گام دار استفاده می شود تا این امکان را فراهم کند که هوا به طور مناسب درون یخچال به گردش درآید. البته ذکر این نکته الزامی است که حجم بار درون یخچال یا سردخانه نباید به حدی باشد که جلوی اواپراتور را بگیرد و از پرتاب باد توسط فن های اواپراتور ممانعت بعمل آورد.

اطمینان حاصل کنید که کارگران در انجام بارگیری و تخلیه در حین حمل و نقل اقدامات بهداشتی را انجام می دهند.

بازرسان کالا ، خریداران و سایر بازدیدکنندگان نیز باید از رعایت موارد بهداشتی نظیر شستن کامل دست قبل از بازرسی از محصولات پیروی کنند.

نقش دما در حمل و نقل میوه و سبزیجات:

نیاز به تنظیم دما هنگام تحویل محصول برای حفظ کیفیت ضروری است. علاوه بر این، تحویل باید به موقع انجام شود. تغییر هر یک از شرایط ممکن است محموله محصول را به خطر بیندازد. بنابراین فقط یک یا دو درجه اختلاف جزئی در سردخانه کامیون و کامیونت می تواند محصولات حساس را با فاسد شدن رو به رو کند.

دمای پیشنهادی برای حمل و نقل از 32 درجه تا بیش از 50-60 درجه بسته به هر محصول متفاوت است. بارنامه همراه با هر محموله باید دقیقاً دمای لازم برای تریلر را مشخص کند. رانندگان باید از نوع تولید آن آگاهی داشته باشند. و دقیقاً اندازه گیرها را کنترل کنند تا در هنگام حمل و نقل مشکلی ایجاد نشود. راننده می تواند دما را در صورت لزوم تنظیم کند.

در دامنه 32-36 درجه حمل محصولاتی مانند سیب، زغال اخته، کلم بروکلی، طالبی، انگور، پرتقال، هلو، سبزیجات سالاد بسته بندی شده و توت فرنگی مناسب است.

آووکادو و قره قروط در دمای بین 38-40 درجه ایمن هستند. در دمای 40 تا 45 درجه محصولاتی مثل سیب زمینی و لوبیا سبز به خوبی حمل می شوند. همچنین دمای 45-50 برای حمل، خیار، هندوانه، لیمو بادمجان و گریپ فروت مناسب است.

گرمترین دمای حمل و نقل میوه و سبزیجات 55 درجه تا 60 درجه است. اینجا جایی است که محصولاتی مانند: سیب زمینی در حین حمل و نقل تازه می مانند. این دما برای حمل موز ، گوجه فرنگی و گریپ فروت نیز مناسب است.

کامیون یا کامیونت های یخچال دار یا مخازن مناسب برای حمل و نقل محصولات ایده آل هستند. توانایی تنظیم دما در صورت لزوم ، حمل و نقل انواع بار را که نیاز به هوای سرد دارد ، مناسب می کند.

 

 

راهنمای خرید محصولات از سرماسازان

 

 

با توجه به اینکه زمینه فعالیت شرکت سرماسازان طراحی، تولید، نصب و اجرای سردخانه های صنعتی، سردخانه یا یخچال های ثابت، سردخانه یا یخچال های پرتابل، یخچال های خودرویی ، یونیت و یا موتورهای سرمایشی می باشد که در شیراز و سایر شهرها و استان های کشور آماده خدمات رسانی می باشد، لذا جهت امکان سنجی پروژه های خود و استعلام قیمت با شماره تماس 09177154690 تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید نقشه و مدارک طراحی خود را از طریق برنامه واتساپ به شماره 09177154690 ارسال نمایید. کارشناسان فنی ما در اسرع وقت نسبت به آنالیز فنی و برآورد هزینه اقدام نموده و نتیجه را به اطلاع شما خواهند رساند. 

از جمله خدمات قابل ارائه شرکت سرماسازان عبارتند از: