یخچال حمل خشکبار و نوشیدنی تولیدی شرکت:

ســــــــــــــــــــــرماســــــــــــــــــــازان 

 

 

برای مشاهده انواع یخچال های ثابت و پرتابل/متحرک و حتی سردخانه کلیک کنید...

در صورتی که نوع یخچال کامیون/کامیونت خود را انتخاب نموده اید می توانید برای سفارش و خرید یخچال انتخابی خود و یا دریافت هرگونه مشاوره با شماره تماس 09177154690 تماس حاصل فرمایید.

 

 

برای آگاهی بیشتر در خصوص الزامات و خصوصیات یخچالهای حمل و پخش مواد غذایی و نوشیدنی با سرماسازان همراه باشید...

 

 

مطابق با الزامات حمل و نقل مواد خوردنی و آشامیدنی:

 

 در حمل و نقل مواد غذایی در داخل مراکز :

مواد غذایی باید به گونه اي حمل گردد که کمترین احتمال آلودگی مواد غذایی وجود داشته باشد.

در صورتی که براي حمل مواد غذایی در بین طبقات از آسانسور استفاده می شود باید در هنگام حمل به طور اختصاصی فقط براي مواد غذایی استفاده شود و ورود افراد متفرقه و یا اشیاء آلوده به داخل آن ممنوع است.

هنگام حمل مواد غذایی در بین طبقات، مواد غذایی آماده مصرف باید داراي پوشش مناسب باشد.

-در صورت استفاده از ترالی براي حمل مواد غذایی باید سطح آن کاملا تمیز باشد.

و اما در خصوص حمل و نقل مواد غذایی در خارج از مراکز:

درصورت حمل مواد غذایی درخارج از مراکز (سرویس دهی به مشتریان) باید از خودروي حمل مواد غذایی استفاده گردد که عمومی ترین خودروهای حمل مواد غذایی کامیون یا کیمیونت های یخچالدار، نیسان یخچالدار ، پراید یخچالدار می باشد که برای مسافت های کم و زیاد کاربرد دارد. شرکت سرماسازان بعنوان تولید کننده انواع یخچال های ماشینی و سردخانه و مجری نصب انواع موتورهای سرمایشی زیرصفری و بالاصفری می تواند در خدمات متنوعی را به رانندگان و شرکت های پخش و تولید کننده مواد غذایی بدهد.

در صورت حمل مواد غذایی در خارج از مراکز چنانچه مسافت کوتاه است و نیاز به وسیله نقلیه نیست، مواد غذایی را می توان در ظروف مناسب و درپوش دار حمل نمود.

درصورتی که از وسایل نقلیه مانند موتور براي حمل مواد غذایی استفاده می شود باید مجهز به محفظه مخصوص و در دار باشد (لازم به ذکر است مواد غذایی باید با ظرف در پوش دار در داخل محفظه قرار گیرد.

حمل مواد غذایی با استفاده از خودرو ي مخصوص حمل مواد غذایی:

ماشین هاي حمل و نقل مواد غذایی متناسب با نوع مواد غذایی باید به وسایل گرمایشی، سرمایشی مناسب جهت حفظ زنجیره سرد و گرم و نیز دماسنج سالم مجهز باشند. یخچال های کامیون و کامیونت ، نیسان و پراید بار تولیدی شرکت سرماسازان با انواع موتورهای سرمایشی زیرصفری و بالاصفری این بند از الزام را پوشش داده و با در اختیار گذاشتن ترمومتر در کابین خودرو، امکان تنظیم و کنترل دمای داخل یخچال را به راننده داده است.

هنگام حمل مواد غذایی بالقوه خطرناك باید در دماي پایین تر از 5 درجه سلسیوس یا در دماي بالاتر از 60 سلسیوس نگهداري گردد.

سردخانه ماشین هاي حمل و نقل مواد غذایی باید براي محصولات غیر منجمد داراي دماي صفر تا 4+ سلسیوس و براي محصولات منجمد دماي 18- تا 24 - سلسیوس باشد. که انواع موتورهای سرمایشی زیرصفری و بالاصفری تولیدی شرکت سرماسازان که بر روی یخچال انواع خودرو ها نصب می شود می تواند این الزام را برآروده سازد و طبق نیاز مشتری مناسب ترین موتور سرمایشی را نصب و اجرا نماید.

سطوحی که در تماس مستقیم با مواد غذایی است باید به طور مرتب تمیز و گندزدایی گردد.لذا یخچال های ماشینی تولیدی شرکت سرماسازان امکان شستشو را فراهم آورده و با آب بندی مناسب درزها و دیواره ها جای نگرانی برای شستشوی اصولی را باقی نگذاشته است.

سطوحی که در ارتباط مستقیم با مواد غذایی است باید از جنس زنگ نزن باشد ، همچنین از جنس کارتن یا چوب پرداخته نشده نباشد.

باید تمهیدات لازم براي خروج فاضلاب حاصل از شستشوي محفظه خودرو (نظیر قرارگیري خودرو در سطوح شیب دار، شیب کف محفظه، وجود شیار در کف خودرو)در نظر گرفته شود.  لذا یخچال های ماشینی تولیدی شرکت سرماسازان به گونه ای طراحی شده که یک یا دو آبراه برای خروج فاضلاب حاصل از شستشوی یخچال ماشین در نظر گرفته شده است و از طریق لوله آبریز خارج می شود.

دماي محفظه حمل مواد غذایی باید یک ساعت قبل از بارگیري به دماي مورد نظر براي حمل مواد غذایی برسد.

محفظه حمل مواد غذایی باید به گونه اي طراحی گردد که هیچ گونه نشت هوا وجود نداشته باشد و دما در طول حمل و نقل حفظ گردد. لذا یخچال های ماشینی تولیدی شرکت سرماسازان بدلیل طراحی اصولی و مهندسی ، هیچگونه پرتی یا نشتی دما نداشته و از طریق آبنندی کامل درزها و همچنین تولید بدنه یخچال با ضخامت مناسب، احتمال پرتی دما را نزدیک به صفر رسانده است.

در صورت حمل همزمان محصولات گرم و سرد یا منجمد باید خودرو داراي محفظه جداگانه براي نگهداري محصولات باشد یا از خودروهاي جداگانه براي حمل محصولات استفاده گردد.که در این خصوص شرکت سرماسازان بسته به سفارش مشتری دیواره های عایق را برای قسمت بندی و مجزا کردن یخچال زیرصفری و بالاصفری طراحی و اجرا می کند تا امکان حمل همزمان محصولات با دماهای نگهداری متفاوت را به راننده بدهد.

در هنگام بارگیري باید ترتیب بارگیري محصولات بر اساس ترتیب تخلیه بار انجام گردد.

به منظور ایجاد گردش مطلوب هواي سرد بین مواد غذایی باید پالت گذاري به گونه اي باشد که فضاي خالی بین پالت ها با دیوارها و کف وجود داشته باشد. همچنین بدنه داخلی یخچال های ماشینی تولیدی شرکت سرماسازان از ورق گامدار یا نک دار تولید می شود تا گردش هوای مناسب در کل فضای سردخانه یخچالی را امکان پذیر سازد.

 نقطه بارگیري و تخلیه باید به گونه اي تعیین گردد که کمترین فاصله را با در خودرو داشته باشد.

هنگام حمل یخ خوراکی جهت جلوگیري از آلودگی یخ باید در محفظه مخصوص نگهداري یا به صورت بسته بندي حمل گردد.

مواد غذایی که ممنوعیت تماس مستقیم درکنار یخ یا آب را دارند نباید براي سرد کردن در کنار یخ یا آب نگهداري گردند.

قبل از بارگیري مواد غذایی باید توسط متصدي محفظه حمل مواد غذایی به طور کامل مورد بررسی قرار گیرد تا از تمیز بودن آن اطمینان حاصل گردد.

استفاده از خودروي حمل مواد غذایی براي حمل سایر محصولات ممنوع می باشد.

در خودروهایی که دما به صورت خودکار ثبت نمی گردد راننده ماشین هاي حمل و نقل مواد غذایی باید کنترل دماسنج ها را در دو نوبت صبح و بعد از ظهر انجام داده و بر روي فرم هاي مخصوص نصب شده بر روي در سردخانه خودرو ثبت نماید.

کلیه خودروهایی که مبادرت به حمل مواد غذایی (بجز فرآورده هاي خام دامی) می نمایند، باید داراي پروانه بهداشتی از معاونت هاي بهداشتی دانشگاه ها/ دانشکده هاي علوم پزشکی باشند.

راننده خودروي حمل مواد غذایی و کلیه افرادي که به طور مستقیم در حمل و نقل مواد غذایی دخیل هستند ملزم به دارا بودن کارت بهداشت و گواهینامه دوره آموزشی اصناف می باشند.

 

 

راهنمای خرید محصولات از سرماسازان

 

 

با توجه به اینکه زمینه فعالیت شرکت سرماسازان طراحی، تولید، نصب و اجرای سردخانه های صنعتی، سردخانه یا یخچال های ثابت، سردخانه یا یخچال های پرتابل، یخچال های خودرویی ، یونیت و یا موتورهای سرمایشی می باشد که در شیراز و سایر شهرها و استان های کشور آماده خدمات رسانی می باشد، لذا جهت امکان سنجی پروژه های خود و استعلام قیمت با شماره تماس 09177154690 تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید نقشه و مدارک طراحی خود را از طریق برنامه واتساپ به شماره 09177154690 ارسال نمایید. کارشناسان فنی ما در اسرع وقت نسبت به آنالیز فنی و برآورد هزینه اقدام نموده و نتیجه را به اطلاع شما خواهند رساند. 

از جمله خدمات قابل ارائه شرکت سرماسازان عبارتند از: