یخچال حمل و پخش گل تولیدی شرکت:

ســــــــــــــــــــــرماســــــــــــــــــــازان 

 

 

برای مشاهده انواع یخچال های ثابت و پرتابل/متحرک و حتی سردخانه کلیک کنید...

در صورتی که نوع یخچال کامیون/کامیونت خود را انتخاب نموده اید می توانید برای سفارش و خرید یخچال انتخابی خود و یا دریافت هرگونه مشاوره با شماره تماس 09177154690 تماس حاصل فرمایید.

 

 

برای آگاهی بیشتر در خصوص الزامات و خصوصیات یخچالهای حمل و پخش گل با سرماسازان همراه باشید...

 

 

گلهای تازه به عنوان کالاهای فاسد شدنی طبقه بندی می شوند و حمل و نقل آنها نیاز به رعایت قوانین سختگیرانه دارد:

از جمله عوامل تاثیر گذار در فساد گل عبارتند از:

مقادیر فوق بستگی به نوع گل دارد:

پیازها، گیاهان : در محدوده دمایی 4+ الی 14+ درجه سانتیگراد و رطوبت 65-75٪ حمل می شوند، این مقادیر ممکن است بسته به نوع گیاه متفاوت باشد. بنابراین، هر نوع پیاز گل و گیاه مستلزم پیاده سازی مناسب ترین ریزاقلیم برای آن است .

گل های شاخه بریده : در محدوده دمای 1+ تا 8+ درجه سانتیگراد حمل شده و سطح رطوبت به نوع گل بستگی دارد. حمل و نقل گل های شاخه بریده نیاز به کارایی و مسیر از پیش تعیین شده دارد، زیرا طول عمر این گیاهان بسیار کم است.گیاهان در خاک : گیاهان گلدانی در گلدان هستند. به انطباق دمای 0 تا 2+ درجه سانتیگراد نیاز دارد .

گل ها به شدت به دمای محیط حساس هستند و مستعد پژمرده شدن زودرس و بیماری هستند، بنابراین حفظ یک میکرو اقلیم پایدار در تمام مسیر حمل و نقل بسیار مهم است. به عنوان مثال، گل های گرمسیری - آنتوریوم، استرلیتزیا، اکثر ارکیده ها در دمای کمتر از 10 درجه سانتیگراد آسیب می بینند.مکانیزم کنترل دما : برای گیاهانی که آهسته تنفس می کنند، جلوگیری از از دست دادن رطوبت و عدم نفوذ عوامل بیماری زا از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در عین حال بیشتر گل‌ها سرعت تنفس بالایی پس از برداشت و چرخه زندگی کوتاه دارند.

گل چه نفس بکشیم تنفس گل های شاخه بریده: بخشی جدایی ناپذیر از رشد و پیری است. هنگام تنفس گیاه مقدار معینی گرما به محیط انتقال می یابد. بالتبع با افزایش دمای محیط، میزان تنفس (و مطابق با پیری) افزایش می یابد. به عنوان مثال، یک گل در دمای 30+ درجه سانتیگراد 45 برابر سریعتر از دمای 2+ درجه سانتیگراد تنفس می کند. برای کاهش شدت تنفس گل های شاخه بریده پریکلین استفاده می شود که علاوه بر فرآیند خنک کردن گل، باعث می شود گل مدت زمان بیشتری ظاهر خود را حفظ کند. تنظیم نادرست دما چه تهدیدهایی را ایجاد می کند؟دمای کمتر از دمای انجماد ، گل را تهدید می کند. علائم: قهوه ای شدن گلبرگ ها، آسیب برگ ها و ساقه های گل، ریزش برگ ها و گلبرگ ها.افزایش رطوبت باعث تراکم بخار و کپک زدن و ایجاد قارچ ها شده و گیاه را تهدید می کند.کمبود رطوبت که باعث پژمرده شدن گلها می شود.دمای بالاتر از حداکثر توصیه شده که باعث کم آبی گیاه شده ، برگ های خشک و زرد ایجاد می شوند.  وظیفه بسته بندی آسیب رساندن به گل ها در حین حمل و نقل، حداقل تاثیری که بر جای می گذارد بر قیمت گل است  و بیشترین خسارتی که ایجاد می کند این است که گل قابل فروش نباشد. هر گونه آسیب به گل ها (گلبرگ ها یا جوانه های آسیب دیده، ساقه های شکسته) به احتمال زیاد منجر به عفونت و تکثیر میکرو ارگانیسم ها می شود که سپس می توانند آنرا به گل های سالم نیز منتقل کنند. بنابراین، گل ها در محافظ مخصوص بسته بندی شده و در جعبه قرار می گیرند. این امر از ریختن خاک، برگ و سایر آسیب ها جلوگیری می کند.

امروزه، علاوه بر بسته بندی ایده آل جمل و نقل گل از طریق ماشین های یخچال دار انجام شده ، چرا که دمای داخل محفظه یخچال قابل تنظیم و کنترل بوده و کمترین آسیب را به گل می رساند همچنین حمل و نقل گل ها در ماشن های یخچالی، ایجاد و حفظ ریزاقلیم ضروری گیاهان را در طول زنجیره حمل و نقل تضمین می کند.  یخچالهای کامیون و کامیونت با ظرفیت فنی می تواند ریزاقلیم لازم را در دمای 30- تا 50+ درجه سانتیگراد ایجاد کند. ایجاد این شرایط  درون یخچال ارتباطی به آب و هوای محیط خارج نداشته، همچنین از این تجهیزات می توان به عنوان انبار ثابت یا گلخانه استفاده کرد.یخچال های کامیون و کامیونت تولیدی شرکت سرماسازان این امکان و اطمینان را به رانندگان و شرکت های پخش گل می دهد که دمای مورد نیاز نگهداری گل ها را در طول چرخه حمل و نقل ایجاد و حفظ نماید و با این کار امکان حمل گل بدون آسیب و ضایعات را فراهم کرده است.

 

 

 

 

راهنمای خرید محصولات از سرماسازان

 

 

با توجه به اینکه زمینه فعالیت شرکت سرماسازان طراحی، تولید، نصب و اجرای سردخانه های صنعتی، سردخانه یا یخچال های ثابت، سردخانه یا یخچال های پرتابل، یخچال های خودرویی ، یونیت و یا موتورهای سرمایشی می باشد که در شیراز و سایر شهرها و استان های کشور آماده خدمات رسانی می باشد، لذا جهت امکان سنجی پروژه های خود و استعلام قیمت با شماره تماس 09177154690 تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید نقشه و مدارک طراحی خود را از طریق برنامه واتساپ به شماره 09177154690 ارسال نمایید. کارشناسان فنی ما در اسرع وقت نسبت به آنالیز فنی و برآورد هزینه اقدام نموده و نتیجه را به اطلاع شما خواهند رساند. 

از جمله خدمات قابل ارائه شرکت سرماسازان عبارتند از: