خلاصه ای از تفاوت ساندویچ پانل ها
    
تعداد بازدید: 838
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1398/2/18

تفاوت انواع ساندویچ پانل را می توان با توجه به کاربری و مواد سازنده آن ها بررسی کرد.

تفاوت انواع ساندویچ پانل را می توان با توجه به کاربری و مواد سازنده آن ها بررسی کرد. انواع ساندویچ پانل با توجه به کاربردی که در سقف یا دیوار دارند ؛ ویژگی های متفاوتی خواهند داشت. در دسته بندی کوچکتر هر یک از پانل های دیواری و سقفی شامل انواع مختلفی می شود. در واقع به جز کاربرد ، پانل ها از نظر جنس ورق ، جنس فوم و مواد پر کننده نیز قابل بررسی می باشند. ساندویچ پانل ها را می توان با توجه به لایه های بیرونی نیز به انواع یک رو ورق یک رو فویل ، دو رو فویل ، دو رو نایلون و یک رو ورق یک رو کاغذ تقسیم کرد.
کلیه تفاوت های در ساندویچ پانل:


1.تفاوت انواع ساندویچ پانل از نظر کاربرد:
• ساندویچ پانل سقفی
• ساندویچ پانل دیواری
تفاوت ساندویچ پانل سقفی و دیواری با توجه به استفاده ای که از آن ها می شود در ساختارشان ظاهر می شود. در مقایسه تفاوت پانل سقفی و دیواری می توان گفت تنوع رنگ و طرح در انواع ساندویچ پانل دیواری بیشتر می باشد. پانل های سقفی از گام های بلندتری تشکیل شده اند. این پانل ها در انواع سه گام و پنج گام عرضه می شوند. سه گام برای مواردی که بارش بسیار کم بوده یا سقف ساختمان به عنوان بارانداز استفاده نمی شود، کاربرد دارد. انواع ساندویچ پانل سقفی پنج گام در مناطقی که میزان بارندگی بالاست و نیاز به مقاومت بالا برای تحمل فشار ناشی از بارش برف و باران می باشد استفاده می شود.همچنین در بین انواع سقفی و دیواری ، ساندویچ پانل سقفی طرح سفال و ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی را داریم. شناخت انواع متفاوت این محصولات در کاربرد آن ها بسیار موثر خواهد بود.

 

2.تفاون انواع ساندویچ پانل از نظر جنس ورق:
• ساندویچ پانل آلوزینک
• ساندویچ پانل آلومینیوم
• ساندویچ پانل گالوانیزه
تفاوت انواع ساندویچ پانل بر اساس ورق آن ها نیز قابل بررسی است. شما می توانید مشخصات فنی انواع ورق ساندویچ پانل را در سایت مطالعه کنید. همان طور که می دانید لایه بیرونی پانل ساندویچی از جنس آلوزینک ، آلومینیوم و یا گالوانیزه خواهد بود. ورق آلوزینک در مقایسه با گالوانیزه و آلومینیوم بهترین گزینه برای ساختمان هایی است که در شرایط آب و هوایی مرطوب ساخته می شوند. زیرا در مقابل زنگ زدگی ناشی از رطوبت مقاومت بالاتری دارند.
تمامی ورق ها در رنگ های متنوع و با پوشش از نوع پلی استر کوره ای ساخته می شوند. تفاوت انواع ساندویچ پانل بر اساس لایه بیرونی یا همان ورق پانل به صورت زیر می باشد:
1. دو رو ورق گالوانیزه رنگی با ضخامت های مختلف از 0.3 تا 0.8 میلیمتر
2. یک رو پوشش کاغذی با لایه مسطح آلومینیومی و یک رو ورق گالوانیزه
3. دو رو ورق آلوزینک طرح دار با ضخامت های مختلف از 0.3 تا 0.8 میلیمتر
4. یک رو فویل آلومینیومی یک رو ورق آلوزینک

3.انواع پانل از نظر جنس فوم:
• ساندویچ پانل پلی یورتان
• ساندویچ پانل پلی استایرن
• ساندویچ پانل XPS
• ساندویچ پانل پشم سنگ
تفاوت انواع ساندویچ پانل از نظر جنس فوم تشکیل دهنده به این گونه است که لایه میانی پانل می تواند از فوم پلی یورتان (PUR) یا پلی ایزوسیونات (PIR) ، پلی استایرن سخت ، الیاف معدنی همچون پشم سنگ و پشم شیشه باشد. در بین انواع فوم های عایق پلی یورتان بسیار قدرتمند است. وجود سلول های هوایی آن را به یک عایق صوتی و حرارتی عالی تبدیل کرده است.
در بین پانل های ساندویچی ، ساندویچ پانل پشم سنگ را می توان از انواع ساندویچ پنل های ضدحریق به شمار آورد. این محصول در دماهای بالا و در مقابل حریق مقاومت می کند. از آن در مصارف خاص صنعتی مانند گرمخانه های بالای 70 درجه و کوره های پخت استفاده می کنند.

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.